Hlavní nosná konstrukce našich domů je vyrobena z  masivních konstrukčních hranolů ( KVH).  Ty se vyrábí nejčastěji ze smrkového řeziva.  KVH hranoly jsou čtyřstranně hoblované, mají sražené hrany a jsou  technicky vysušené  na vlhkost 15 +- 3% , aby výrobek splnil předepsanou normovou kvalitu.

Výhody KVH

  • Materiál je vysušený – při správném zabudování jej není třeba ošetřovat proti dřevokazným houbám a hmyzu. Navíc je vysokou teplotou během sušení sterilizován od možných zárodků biotických škůdců.
  • KVH hranoly jsou tvarově stálé. To znamená, že se již nekroutí a nepraskají.
  • Hranoly jsou tloušťkově a šířkově egalizované (mají po celé délce stejnou šířku i výšku). Tato vlastnost je důležitá pro dokonalou rovinnost stěn dřevostaveb, které se po opláštění velkoplošným materiálem nikde nevyboulí.
  • KVH hranoly jsou hoblované a mají sražené hrany. Pro pohledové použití je tak stačí jen přebrousit a opatřit povrchovou úpravou.

 


OSB DESKY

OSB deska EGEER EUROSTRAND® OSB EN 300 – ekologická standartní  deska pro DŘEVOSTAVBY A INTERIÉROVOU VÝSTAVBU

EUROSTRAND® OSB jsou třívrstvě konstruované plošně lisované desky z orientovaně sypaných štěpek (mikrodýhy) podle normy DIN EN 300. Zvláštní geometrie štěpek (délka až 160 mm) a velmi vysoký stupeň jejich orientace po směru vláken krycích vrstev zajišťují nejlepší technické parametry a velmi dobrou tvarovou stálost. Desky EUROSTRAND® OSB určené pro použití ve vlhkém prostředí jsou lepeny 100 % bez formaldehydu.