Foukaná izolace je stavební materiál,  který se aplikuje foukáním hadicí do konstrukce stavby.  U našich dřevostaveb používáme izolaci od firmy EKOCELL , nejčastěji se jedná o celulozovou izolační hmotu (vyrábí se z výběrového recyklovaného papíru jeho zpětným rozvlákněním)  nebo minerální izolační hmotu( vyrábí se z vyvřelé horniny, vytahováním jemných vláken vzniká minerální vata).  

DRUHY  FOUKANÉ IZOLACE EKOCEL

WATISOL
Ekologická tepelná a akustická celulózová izolace, která se vyrábí  recyklací novinového papíru drcením a promícháním s dalšími přísadami, zaručujícími potřebnou odolnost proti ohni, hnilobě, plísni, hmyzu i hlodavcům. Používá se pro izolování vnitřních i vnějších konstrukcí, střech a krovů, půd, obvodových stěn a příček, stropů a podlah, vnějších fasád. Účinně brání úniku tepla, zabraňuje vzniku ztrátových tepelných mostů, zajišťuje optimální tepelné vlhkostní parametry interiéru domu, vysokou zvukovou pohltivost.

Watizol má velmi dobré izolační a akustické vlastnosti, potřebné protipožární parametry, je odolný proti plísním, houbám, hmyzu a hlodavcům, není toxický, neobsahuje formaldehyd, nezpůsobuje podráždění pokožky, kvalitně vyplní veškerá zákoutí konstrukcí, aplikace je rychlá, efektivní, bez většího narušení života v objektu.

Screen Shot 01-29-16 at 12.17 PM

 BALIZOL

 Ekologická tepelná a akustická polystyrenová izolace, která se vyrábí recyklací očištěného polystyrenu. Jsou to převážně celé polystyrenové kuličky o maximálním průměru 6 mm. Používá se pro izolování vnitřních konstrukcí i velice složitých tvarů, střech a krovů, půd, obvodových stěn a příček, stropů a podlah. Účinně brání úniku tepla, zabraňuje vzniku ztrátových tepelných mostů, zajišťuje vysokou zvukovou pohltivost.

Je používán u obytných domů, průmyslových i zemědělských staveb, s důrazem na prostory se zvýšenou vlhkostí nebo kondenzací vodních par. Má velmi dobré izolační a akustické vlastnosti, minimální sedavost, je samozhášivý, odolný proti plísním, houbám, hmyzu a hlodavcům, je zdravotně nezávadný, při aplikaci nezpůsobuje podráždění pokožky.

Screen Shot 01-29-16 at 12.17 PM 001

 

MINERÁLNÍ VATA SUPAFIL LOFT 045

Minerální foukaná izolace ze skelné vlny (z panenského vlákna) bez pojiva. Nafoukaná skelná izolace nesesedá. Sesedání je neměřitelné (méně než 1 %). Aplikace Dutinové konstrukce, trámové stropy, půdy bez záklopu, půdy se záklopem, trámové podlahy, dutiny dvouplášťových plochých střech apod.

Základní charakteristika:

Součinitel tepelné vodivosti λD = 0,045* W/mK *) při objemové hmotnosti 12 kg/m3 Třída reakce na oheň A1 Výhody vynikající tepelně izolační vlastnosti jednoduchá aplikace pro těžko dostupné konstrukce lehká manipulace nízké zatížení konstrukce vlastní tíhou izolačního materiálu lepší pohltivost dopadajícího hluku zvýšení pasivní požární bezpečnosti konstrukce vysoká paropropustnost materiálu – nezvyšuje difúzní odpor konstrukce nenasákavý materiál panenské skelné vlákno bez pojiva čistý, ekologický materiál.